Jedinstvena kadetska liga

Kadeti Zadra tijesnom pobjedom otvorili Jedinstvenu kadetsku ligu

Mate Krezić

Kadeti Košarkaškog kluba Zadar s rezultatom su 66-64 savladali svoje vršnjake iz Slavonskog broda u prvom kolu edinstvene kadetske lige

Da će gosti iz Slavonskog broda biti 'tvrd orah' pokazao je već uvod u utakmicu u kojem su Zadrani teško pronalazili put do protivničkog koša preko njihove uistinu čvrste obrane. Upravo zato Zadar je na poluvremenu imao zaostatak 31-34.

Damjan Dobrović s dvije je trice na početku treće dionice vratio Zadar u vodstvo, no gosti su uskoro preokrenuli rezultat u svoju korist te su čuvali svoju prednost sve do posljednjih četiri minute susreta. Tada su Duje Brala i Gabrijel Majica svojim koševima vratili domaćinu vodstvo koje do kraja susreta više nisu ispuštali.

Najefikasniji u redovima Zadra bio je Duje Brala s 12 koševa, a slijedi ga Niko Manojlović sa samo pola koša manje. 9 je postigao Gabrijel Majica, a po 8 su dodali Luka Meštrić i Damjan Dobrović.