nogomet, le championnat

Minimalna pobjeda PSG-a, kiks Lyona

psg.fr

U posljednjem susretu 20. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na gostovanju pobijedio Nantes 1-0

Pogodak odluke je zabio Angel di Maria u 12. minuti na asistenciju Edisona Cavanija. U posljednjim trenucima susreta Nantes je ostao s igračem manje nakon što je isključen Diego Carlos. Zanimljivo, Brazilac je zaradio drugi žuti karton jer je oborio suca Tonyja Chaprona.

Lyon je kod kuće odigrao 1-1 protiv Angersa i tako propustio priliku probiti se na drugo mjesto. Gosti su poveli u 14. minuti golom Karija Toka Ekambija iz kaznenog udarca, a izjednačio je Nabil Fekir u 47. minuti. Angers je od 84. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Flavien Tait, no Lyon to nije iskoristio. Hrvatski nogometaš Mateo Pavlović nije nastupio za goste.

U prvom nedjeljnom susretu St-Etienne je pobijedio Toulouse  2-0 prekinuvši niz od devet utakmica bez pobjede. Pobjedu domaćinu donijeli su Robert Berič golom iz kaznenog udarca u posljednjim trenucima prvog dijela, te Assane Diousse golom u 86. minuti.

Na ljestvici vodi PSG s 53 boda, dok Monaco i Lyon imaju po 42 boda, a Marseille 41 bod. Nantes je peti s 33 boda.