Košarka, NBA liga

Indiana i Orlando iznenadili San Antonio i Boston, Bogdanović i Hezonja solidni

Facebook / Indiana Pacers

Košarkaši Indiana Pacersa i Orlando Magica ostvarili su iznenađujuće gostujuće pobjede u NBA ligi u noći s nedjelje na ponedjeljak, Pacersi su svladali San Antonio Spurse s 95-86, dok je Magic nadigrao Boston Celticse sa 103-95

Hrvatski igrač dali su svoj doprinos tim pobjedama, Bogdanović je u pobjedi Pacersa ubacio 10 koševa, dok je Hezonja za Magic ubacio sedam poena.

Indiana je 10-ak minuta prije kraja utakmice u san Antoniju imala 17 pogodaka prednosti te je izdržala završni nalet domaćih koji su se minutu i pol prije isteka vremena primaknuli sa šest razlike 887-81). Najzaslužniji za novu pobjedu Pacersa bio je Victor Oladipo s 19 koševa, Darren Collison je dodao 14. dok je Bogdanović za 26 minuta provedenih na terenu ubacio 10 poena (šut za dva 3-6, trica 03. slobodna bacanja 4-4) uz tri skoka, jednu asistenciju i tri osvojene lopte. Kad Spursa najučinkovitiji su bili Pau Gasol s 14 pogodaka i 9 skokova te LaMarcus Aldridge sa po 10 ubačaja i skokova.

Indiana je s omjerom 25-22 trenutačno šesta u istočnoj konferenciji dok je San Antonio s 30-18 trenutačno četvrta momčad Zapada.

Orlando je iznenadio Boston sjajnom izvedbom u trećoj četvrtini koju je dobio s 32-12 i to prvenstveno koševima ispod samog obruča. U tih 12 minuta gosti s Floride postigli su 26 pogodaka iz reketa, a domaći tek dva. Elfrid Payton s 22 i Evan Fournier s 19 koševa bili su najbolji u rijetkoj ovosezonskoj pobjedi Magica, dok Celticsima za prekid niza poraza nije bilo dovoljno niti 40 ubačaja Kyrieja Irvinga.

Hezonja je u Bostonu dobio 12 minuta koje je iskoristio za sedam pogodaka (šut za dva 2-3, trica 1-3, slobodna bacanja 0-2) i tri skoka.

Orlando je s 14-32 i dalje pri dnu ljestvice, trenutačno je 14. momčad Istoka, dok je Boston nakon trećeg poraza u nizu pao na omjer 34-13, ali je i dalje na vrhu svoje konferencije.

Los Angeles Lakersi ostvarili su jedinu domaću pobjedu večeri svladavši New York Knickse sa 127-107. Jordan Clarkson s 29 koševa i 10 asistencija te Julius Randle s 27 poena i 12 skokova ponudili su previše za goste kod kojih su Tim Hardaway, Kristaps Porzingis i Michael Beasley postigli po 17 ubačaja. Ivica Zubac dobio je tek minutu u dresu Lakersa tijekom koje nije ostvario nikakav učinak.

Sa 17-29 Lakersi su 11. momčad Zapada, a Knicksi su s 21-26 10. momčad Istoka.

Vrlo zanimljivo je bilo u Detroitu gdje su Brooklyn Netsi svladali domaće Pistonse sa 101-100 košem Spencera Dinwiddiea 0.9 sekundi prije kraja. Dinwiddie je pogodio težak šut s četiri metra preko dva domaća igrača i tako na najbolji način završio svoju odličnu predstavu, on je s 22 koša bio najefikasniji igrač Netsa. Pistonsima je ovo bio peti poraz zaredom kojega nije uspio spriječiti Tobias Harris s 20 pogodaka.

Pistonsi su sada pali na omjer 22-23 i sada su deveta momčad Istoka, prva koja ne ulazi u doigravanje, dok su Netsi sa 18-29 i dalje daleko od plasmana u posezonu, drže 12. mjesto Istoka.