Hrvanje, HK Zadar

Zadarski hrvači na "Zagreb Openu" osvojili 2 zlatne, 1 srebrnu i 3 brončane medalje

Zadarski hrvači na

U subotu, 20. siječnja 2018 u Zagrebu je održan judo turnir „Zagreb open" na kojem je su nastupili natjecatelji iz devet država s ukupno 529 natjecatelja iz 65 klubova.

U dvorani „Sutinska vrela“ natjecalo se u uzrastima dječaka i djevojčica, mlađih kadeta i kadetkinja, kadeta i kadetkinja te u uzrastu juniora i seniora. Judo klub Zadar je na ovom natjecanju nastupio sa 11 natjecatelja predvođenih trenerom Antom Zankijem, te su ukupno osvojili 2 zlatne, 1 srebrenu i 3 brončane medalje.

U konkurenciji juniora i seniora Stipe Šestan je sa dvije pobjede osvojio zlatno odličje, dok je Nina Katuša sa jednom pobjedom i jednim porazom osvojila srebreno odličje

U konkurenciji mlađih kadetkinja Nora Zekanović je osvojila brončano odličje.

U kategoriji dječaka i  djevojčica do 14 godina, Mateo Blaslov je sa pet pobjeda osvojio zlatno odličje, dok je Donat Martinović sa pet pobjeda i jednim porazom osvojio brončano odličje.  Donatella Bajlo je sa jednom pobjedom i jednim porazom također osvojila brončano odličje.

Za judo klub Zadar još su nastupili: Đani Peričić, Nikola Mikin, Hari Mičić, Luka Mijić i Marko Vrkić.