FC Barcelona

Valverde: Rakitić je odličan, on se nikada ne gasi

Twitter / @FCBarcelona

Trener Ernesto Valverde, koji je u srpnju preuzeo klupu Barcelone, smatra da je Ivan Rakitić odigrao važnu ulogu u proteklih šest mjeseci tijekom kojih je katalonski klub napravio veliki korak ka osvajanju španjolskog prvenstva

"On nam je ogroman faktor u uspostavljanju ravnoteže na terenu. Nikada se ne gasi. Igra polušpicu, veznog na centru... Ove sezone je odličan", istaknuo je Valverde na konferenciji za medije nakon što je Barcelona u nedjelju sa 5-0 pobijedila Betis u gostima.

Rakitić je u 59. minuti zabio gol za 1-0, što mu je treći pogodak ove sezone, a onda je u 68. minuti asistirao Luisu Suárezu za 3-0.

Barcelona vodi u prvenstvu sa 11 bodova više od drugoplasiranog Atlético Madrida, a hrvatski reprezentativac ima najviše nastupa za Katalonce od kada je trener postao Valverde.

Bivši trener Athletic Bilbaa ga je koristio u 34 utakmice, davši mu slobodno jedino protiv trećeligaša Murcije u uzvratnoj utakmici šesnaestine finala španjolskog kupa.