Košarka, NBA liga

Hezonja i Šarić potvrđuju odličnu formu

Screenshot

VIDEO: Dario Šarić i Mario Hezonja su sinoć bili najučinkovitiji u redovima svojih momčadi i dok je Šarićeva Philadelphia slavila protiv New York Knicksa sa 108-92, Hezonjin Orlando je izgubio od Chicago Bullsa sa 101-105

Od Orlando Magica bolji su sa 105-101 na svom terenu bili Chicago Bullsi, a Hezonja je predvodio poraženu momčad s 24 koša (šut iz igre 8/14, trice 3/4), šest skokova, četiri ukradene lopte i tri bloka.

Hezonja je zabio 14 koševa u zadnjoj četvrtini. Magic je zaostajao 93-75 osam i pol minuta do kraja, a Hezonja je povukao svoju momčad. Njegova trica zabijena nešto više od tri minute prije kraja zatvorila je seriju Orlanda od 23-3 kojom su došli u prvo vodstvo na utakmici nakon prve četvrtine.

Chicago je tada izjednačio, ali je Orlando dobio loptu 15.2 sekundi prije kraja. No, loptu je u dodavanju između Jonathona Simmonsa i Shelvina Macka ukrao Zach LaVine koji je zakucao i tako doveo Chicago u vodstvo od dva koša.

Nakon toga je lopta došla do Hezonje koji je pokušao zabiti tricu, ali se lopta odbila od obruča.

Orlando (18-38) je sada 14. momčad Istoka.

Evan Fournier je zabio 22 koša uz pet asistencija za Orlando, dok je Jonathon Simmons dodao 14 koševa i pet asistencija.

Najbolji strijelac Bullsa bio je rookie Lauri Markkanen s 21 košem, a LaVine je ubacio 18.

Sixersi nisu sinoć zaostajali ni u jednom trenutku utakmice. Šarić je odigrao sjajnu utakmicu, u 32 minute zabio je 24 koša (šut iz igre 8/12, trice 4/6), i upisao četiri skoka i jednu asistenciju.

Ovo je četvrta pobjeda zaredom za Sixerse koji s 29 pobjeda i 25 poraza zauzimaju sedmo mjesto na Istoku.

TJ McConnell je upisao triple-double s 10 koševa, 10 skokova i 11 asistencija, a JJ Redick je ubacio 18 koševa.

Kod New Yorka je najbolji bio Michael Beasley koji je utakmicu završio s 22 koša, dok je Courtney Lee dodao 21.

Phoenix Suns nisu imali šanse protiv Golden State Warriorsa, aktualni prvaci su ih pobijedili kod kuće s visokih 129-83.

Nakon prve četvrtine koja je završena s malom prednosti (25-24), Golden State se počinje odvajati u drugoj. Na poluvremenu je rezultat 62-45, a nakon treće četvrtine 99-71.

Stephen Curry je predvodio Warriorse s 22 koša, čemu je dodao devet skokova i sedam asistencija. Omri Casspi, koji mijenja ozlijeđenog Draymonda Greena, upisao je double-double s 19 koševa i 10 skokova, dok je Kevin Durant zabio 17 koševa.

Elfried Payton je u svom prvom nastupu za Phoenix zabio 29 koševa, dok je Dragan Bender u 30 minuta zabio samo tri koša (šut iz igre 1/6, trice 0/4) i upisao tri skoka i jedan blok.

Golden State Warriors- Phoenix Suns 129 - 83
Brooklyn Nets- LA Clippers 101 - 114
Utah Jazz - San Antonio Spurs 101 - 99
Chicago Bulls - Orlando Magic 105 - 101
Detroit Pistons - New Orleans Pelicans  103 - 118
Philadelphia 76ers - New York Knicks 108 - 92