tenis

Bernarda namučila Kontu, ali do pobjede ovaj put nije mogla

NIM Management

Bernarda Pera zaustavljena je u prvom kolu WTA turnira u Dohi. Bolja od nje bila je 11. tenisačica svijeta, Britanka Johanna Konta koja je slavila s 2-0 u setovima

Bio je ovo drugi međusobni susret Bernarde i Johanne, a podsjećamo, u prvom je slavila naša tenisačica i to u sklopu drugog kola Australian Opena.

Na samom početku današnjeg njihovog susreta Konta je zahvaljujući brejku u drugom gemu stiga do prednosti 3-0, no Benarda je uzvratila dvostrukom mjerom i došla u priliku servirati za vodstvo 5-3. Nažalost, tu priliku nije iskoristila pa je o pobjednici prvog seta odlučivao tie-break u kojem je Britanka upisala pobjedu za ukupnih 7-6.

U drugom setu 11. je tenisačica svijeta rutinski odradila posao i uz tri 'brejka' slavila s rezultatom 6-1.

Johanna Konta u drugom će kolu Dohe igrati protiv bolje iz susreta između Kateryne Bondarenko i Carle Suarez Navarro.