AŠK Zadar

Srebro i bronca Domagoja Brodara s dvoranskog Prvenstva Hrvatske u atletici

AŠK Zadar

Proteklog vikenda u Rijeci je održano pojedinačno dvoransko Prvenstvo Hrvatske u atletici za mlađe kadete i kadetkinje. Nastupilo je 264 mladih atletičara i atletičarki iz 26 klubova

U Rijeci je nastupilo i 13 članova Atletskog športskog kluba Zadar, koji su pod vodstvom svojih trenera Predraga i Tomislava Saratlije Ivice Šole i Katarine Gašparović postigli zapažene rezultate. Mladi atletičari iz Zadra osvojili su jednu srebrnu i jednu brončanu medalju.

U skoku vis Domagoj Brodar osvojio je drugo mjesto i srebrnu medalju preskočivši letvicu na visini 146 cm što je njegov novi osobni rekord. Domagoj je nastupio i u skoku u dalj te je rezultatom 4.97 m osvojio treće mjesto i brončanu medalju.

Na 60 m nastupilo je i četvero limača. Marino Hrboka osvojio je 23. mjesto (9.34 sekunde), Lukas Milanja je bio 24. (9,40 sekundi), Jakov Pijaca osvojio je 30. mjesto (9,76 sekundi), a Emilio Pucar 33. mjesto (9.90 sekundi). Na 60 m Hana Tudor je u konkurenciji 62 trkačice osvojila 6. mjesto s 8,50 sekundi. Ivana Srzentić je osvojila 21. mjesto s 8,84 sekunde. Nastupile su i tri limačice. Iva Grbić je bila 43. s 9,34 sekunde, Mare Mijolović je osvojila 57. mjesto (9,85 sekundi) , a Leona Meter 60. mjesto s rezultatom 10,05 sekundi. U skoku u dalj u konkurenciji 64 skakačice limačica Katarina Madžar osvojila je 34. mjesto skočivši do 4,12 m, a Monika Mičić je bila 59. s rezultatom 3.05 m. U skoku u vis Ana Smokrović osvojila je 9. mjesto sa 139 cm što je njezin novi osobni rekord.