Košarka, NBA liga

Sjajne predstave Šarića i Bogdanovića

Facebook / Indiana Pacers

VIDEO: Dario Šarić i Bojan Bogdanović su sinoć odigrali odlične utakmice, Šarić je u porazu Philadelphia 76ersa zabio 25 koševa i bio najučinkovitiji, dok je Bogdanović u pobjedi Indiana Pacersa zabio 20 koševa

Sixersi su gostovali kod Milwaukee Bucksa koji su ih porazili sa 118-110 i sada se nalaze na šestom mjestu Istoka sa 34 pobjede i 28 poraza.

Philadelphiji nije pomogao ni Šarić koji je imao sjajnu večer sa 25 koševa (šut iz igre 9/11, trice 4/5)  i šest skokova. Joel Embiid je dodao 19 koševa, osam skokova i dva bloka, a JJ Redick 17 koševa.

Iako su vodili sa čak 20 koševa u prvoj četvrtini u kojoj su nakon prvih 97 sekundi napravili seriju od 10-0 i onda sa 19 na početku treće četvrtine, Sixersi su ispustili pobjedu. Izgubljene lopte su bile ključne, a Sixersi su ih imali 26.

Sredinom druge četvrtine, Milwaukee počinje igrati, Sixersi imaju sve više izgubljenih lopti i Bucksi nakon serije 20-8 izjednačuju na 51-51.

No Sixersi su odgovorili i na to, zatvorili su poluvrijeme serijom od 13-6 za vodstvo od 72-60 na odmoru.

Odmor nije utjecao na igru Sixersa koji treću četvrtinu počinju sa serijom 9-2. Nakon trice Darija Šarića šest i pol minuta prije kraja treće četvrtine, Sixers vode sa 86-72.

No, nakon toga Milwaukee pogađa sve, a Sixersi ništa. Bucksi su zabili 21 koš za vodstvo od 93-86. Predvodio ih je Giannis Antetokounmpo sa 35 koševa, devet skokova i sedam asistencija.

Sixersi su uspjeli smanjiti zaostatak na četiri koša (102-98) sedam i pol minuta prije kraja, ali Milwaukee ne gubi kontrolu nad utakmicom, radi seriju od 10-0 kojom osigurava pobjedu.

Indiana Pacers su s 98-95 pobijedili Washington Wizardse na njihovom terenu i zahvaljujući toj pobjedi nalaze se na četvrtom mjestu, dok su Wizardsi peti, ispred Philadelphia 76ersa.

Pacersi nisu zaostajali ni u jednom trenutku utakmice, a predvodio ih je Victor Oladipo s 33 koša. Bojan Bogdanović je također bio odličan, u 37 minuta zabio je 20 koševa (šut iz igre 7/12, trice 3/5) i tome pridodao četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Indiana je vodila s 15 koševa na početku zadnje četvrtine, ali se Washington približio nakon što je zabio prvih deset koševa na početku zadnjeg dijela utakmice. Wizards su smanjili zaostatak na  87-85 poslije dva slobodna bacanja Jodiea Meeksa četiri i pol minute prije kraja, ali je onda  Oladipo zabio četiri koša zaredom za Pacerse za šest razlike.

Bradley Beal i Mike Scott su imali priliku za izjednačenje jer su imali zadnji posjed lopte, ali su obojica promašili.

Beal je bio najbolji u redovima Washingtona s 22 koševa i 11 asistencija.

Phoenix Suns Dragana Bendera su poraženi od Atlanta Hawksa sa 112-113. Bender je odigrao 34 minute i u tom je vremenu upisao šest koševa (šut iz igre 2/8, trice 2/7), pet skokova i osam asistencija. Najbolji strijelac utakmice bio je TJ Warren s 35 koševa, dok je Devin Booker dodao 20 za Phoenix.

Atlantu je predvodio Taurenn Prince s 22 koša.

Toronto Raptors - Charlotte Hornets         103-98
Washington Wizards - Indiana Pacers          95-98
Atlanta Hawks - Phoenix Suns                113-112
Dallas Mavericks - New Orleans Pelicans     109-126
Milwaukee Bucks - Philadelphia 76ers        118-110
Los Angeles Clippers - Brooklyn Nets        123-120
Sacramento Kings - New York Knicks          102-99