Košarka, NBA liga

Philadelphia bolja od Charlotte, 19 Šarićevih koševa

Twitter / ‏@Sixers

Hrvatski je reprezentativac u 28 minuta igre zabio 19 koševa (šut iz igre 7/11, trice 4/7) i upisao pet skokova te tri asistencije.

Najbolji strijelac Sixersa bio je Robert Covington koji je utakmicu završio s 22 koša od čega je bilo pet trica, a Ben Simmons je ubacio 16 koševa i tome pridodao osam skokova te 13 asistencija za svoj 25. double-double ove sezone.

Četvrtinu i pol su Sixers i Hornets igrali relativno izjednačenu utakmicu, a onda je Philadelphia napravila seriju od 25-7 i preuzela vodstvo. Charlotte nije zaprijetila ni jednom do kraja utakmice. S omjerom pobjeda i poraza 35-28 Philadelphia se nalazi na šestom mjestu Istočne konferencije.

Najbolji kod Charlotte bio je Dwight Howard s 30 koševa.

Najbolja momčad Zapada Houston Rockets su upisali svoju 16. pobjedu zaredom svladavši kod kuće sa 122-112 Oklahoma City Thunder.

Chris Paul je bio najučinkovitiji s 25 koševa, a James Harden je dodao double-double s 23 koša i 11 asistencija.

Oklahoma City je zaostajala 19 koševa sredinom zadnje četvrtine prije nego je smanjila razliku na osam koševa, ali bolje od toga nije išlo.

Russell Westbrook je predvodio Thunder s 32 pogotka, a Carmelo Anthony je zabio 23.

New Orleans Pelicans su sinoć sa 121-16 slavili protiv Los Angeles Clippersa, a do pobjede ih je vodio sjajni Anthony Davis koji je utakmicu završio s 41 košem i 13 skokova.

Jrue Holiday je dodao 19 koševa i 17 asistencija za devetu uzastopnu pobjedu Pelicansa.

Clipperse su predvodili Lou Williams i Tobias Harris s 27 koševa, dok je Montrezl Harrell ubacio 26.