Tenis

WTA Indian Wells: Petra Martić po prvi put u 3. kolu

AP Images

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 51.) po prvi put u karijeri probila se do 3. kola na WTA turniru u Indian Wellsu, nakon što je u 2. kolu nadigrala Čehinju Barboru Strycovu (WTA - 25.) sa 7-5, 6-4 nakon jednog sata i 55 minuta igre.

Martić je preokretom osvojila prvi set, u kojem je kod 4-4 izgubila servis, a potom spasila dvije set-lopte koje je imala 31-godišnja češka tenisačica. U 12. gemu Martić je stigla do 0-40, ali je Strycova spasila prve tri set-lopte 27-godišnje Dućanke.

Nakon najdužeg gema i još dvije propuštene prilike za osvajanje prve dionice dvoboja, Petra je ipak uspjela iz šestog pokušaja po drugi put u meču slomiti servis suparnice.

Martić je odlično otvorila drugi set u kojem je povela 2-0, ali je već u sljedećem gemu izgubila prednost. Novu priliku za 'break' Petra je propustila u osmom gemu, a na sljedeću nije morala dugo čekati. Do nje je stigla kad je Strycova servirala za ostanak u meču.

Čehinja se odlučila braniti napadom, ali je Martić bila spremna na njezin izlazak na mrežu i preciznom bekend dijagonalom završila meč te stigla do druge pobjede u trećem dvoboju protiv Strycove. Prvi put je bila bolja od nje na US Openu 2011. godine.

Martić će u nedjelju za mjesto u osmini finala igrati protiv pobjednice dvoboja Švicarke Belinde Benčić i aktualne pobjednice Roland Garrosa Latvijke Jelene Ostapenko.