atletika

Zadarski atletičari i atletičarke u Splitu ostvarili sjajne rezultate!

AŠK Zadar

U Splitu je u subotu u organizaciji ASK Split, na atletskim terenima stadiona u Parku Mladeži, po lijepom vremenu održano I. kolo Dalmatinske atletske lige za limače, limačice, te mlađe i starije kategorije. Nastupilo je preko 250 atletičara iz 8 atletskih klubova a među njima čak 58 atletičara i atletičarki AŠK Zadar koji su sjajno otvorili novu atletsku sezonu na otvorenom

Zadrani su pod vodstvom svojih trenera Ivice Šole, Predraga i Tomislava Saratlije te Katarine Gašparović, osvojili ukupno 13 medalja od čega 6 zlatnih i 7 srebrnih, te tri prva, dva druga i jedno treće mjesto.

Zlatne medalje osvojili su: u konkurenciji limača na 60 m Marino Hrboka (2007. godište) s rezultatom 9,44 sekunde. U konkurenciji limačica na 60 m Katarina Madžar (2008. godište) s odličnim rezultatom 9,40 sekundi, štafeta limačica na 4x60 m u sastavu: Iva Grbić, Leona Meter, Mare Mijolović i Katarina Madžar s rezultatom 37,73 sekunde. U konkurenciji mlađih kadeta Domagoj Brodar osvojio je dvije zlatne medalje, u skoku u vis preskočivši 145 cm, čime je za točno 3 cm postigao svoj novi osobni rekord, te u bacanju vortexa s 48,96 m. U konkurenciji kadetkinja Veronika Šokota u bacanju koplja (500 g) osvojila je 1. mjesto s odličnim rezultatom 37,66 m, čime je za više od 5 m postigla svoj novi osobni i novi klupski rekord kojeg je do sada držala Kata Peša iz 2016. godine (32,60 m).

Srebrne medalje osvojili su u konkurenciji limačica: na 200 m Mare Mijolović (34,12 sec), Lukas Milanja na 60 m (9,53 sec), Emilio Pucar na 200 m (33,18 sec) , štafeta limača na 4x60 m u sastavu: Lukas Milanja, Jakov Pijaca, Emilio Pucar i Marino Hrboka s rezultatom 38,69 sekundi. U bacanju vortexa Iva Grbić osvojila je srebrnu medalju s rezultatom 33 metra postigavši svoj novi osobni rekord i novi klupski rekord za limačice. U konkurenciji mlađih kadeta na 100 m Dominik Srzentić osvojio je srebrnu medalju s rezultatom 13,35 sekundi što je njegov novi osobni rekord. Ana Smokrović u skoku u vis s preskočenom visinom od 140 cm, osvojila je srebrnu medalju postigavši pri tome svoj novi osobni rekord. Još su se istakli Sara Kaibler mlađa kadetkinja na 60 m koja je osvojila 4. mjesto istrčavši 8,70 sekundi što je njen novi osobni rekord.

U konkurenciji kadetkinja na 100 m Laura Mičić osvojila je 5. mjesto s 14,82 sekunde. Kod juniorki na 200 m Antonia Dušević osvojila je 3. mjesto s rezultatom 27,50 sekundi postigavši svoj novi osobni rekord. Među juniorima u skoku u vis Lovre Čulina osvojio je 1. mjesto s preskočenom visinom od 175 cm. U konkurenciji seniora na 60 m Ivan Mišković pobijedio je s rezultatom 7,48 sekundi. U konkurenciji seniorki na 60 m Tea Smokrović osvojila je 1. mjesto ( 8,55 sekundi ), Paula Sorić je bila 2. s rezultatom 8,57 sekundi, 5. mjesto je zauzela Anđela Zelić (8,82 sekunde) , Ana Čurković 7. mjesto ( 8,90 sekundi ) a Matija Katičin 9. mjesto s 9,59 sekundi. U skoku udalj 1. mjesto osvojila je Tea Smokrović s 5,24 m, 2. mjesto Anđela Zelić s 4,88 m, 3. mjesto je osvojila Paula Sorić s 4,88 m, a Ana Čurković 4. mjesto s 4,75 m.