nogomet, le championnat

Deveta uzastopna pobjeda PSG-a

psg.fr

U prvoj utakmici nedjeljnog programa utakmica 30. kola francuskog prvenstva nogometaši PSG-a slavili su na gostovanju u Nici s 2-1 (1-1) i ostvarili 27. pobjedu ukupno, a devetu zaredom

Domaći su poveli pogotkom Saint-Maximina u 17. minuti. Četiri minute poslije izjednačio je Di Maria, a za pobjednički pogodak za PSG postigao je Dani Alves.

Parižani su daleko na čelu s 83 boda, 17 više od drugoplasiranog Monaca. Treći Marseille ima 59 bodova i u nedjelju će u derbiju ugostiti Lyon koji je četvrti s 54 boda. Nice je na osmom mjestu s 42 boda.

U nedjelju su na rasporedu i preostale tri utakmice 30. kola u kojima se sastaju: Metz - Nantes (15.00 sati), St. Etienne - Guingamp (17.00) i Marseille - Lyon (21.00).