Košarka, NBA liga

Još jedan LeBronov triple-double, Žižić ubacio 13 koševa

Cleveland Cavaliers

Ante Žižić je sinoć ostvario solidan učinak u pobjedi Cleveland Cavaliersa nad Milwaukee Bucksima, a Indiana Pacers Bojana Bogdanovića su bili bolji od Los Angeles Lakersa Ivice Zubca, dok je Dario Šarić bio skroman u slavlju svojih Philadelphia 76ersa

Cleveland Cavaliers su kod kuće sa 124-117 pobijedili Milwaukee Buckse a do pobjede ih je vodio LeBron James koji je utakmicu završio s 40 koševa, 12 skokova i deset asistencija. To je za Jamesa 16. triple-double ove sezone i 71. u karijeri.

Žižić je odigrao 16 minuta za Cleveland, i u tom je vremenu upisao 13 koševa (šut iz igre 4/6), šest skokova i jedan blok.

Kevin Love se vratio u redove Cavaliersa nakon šest tjedana pauze zbog loma lijeve ruke i u 25 minuta je zabio 18 koševa.

Kod Milwaukeeja najbolji je bio Giannis Antetokounmpo s 37 koševa, a Khris Middleton je dodao 30. Milwaukee je trenutačno osma momčad Istoka, a Cleveland  (41-29) treća.

Philadelphia 76ers Darija Šarića su sa 108-94 slavili kod kuće protiv Charlotte Hornetsa.

Najučinkovitiji u redovima Sixersa, koji su s omjerom pobjeda i poraza 39-30 šesti na Istoku, bio je Joel Embiid s 25 koševa i 19 skokova, dok je Ben Simmons upisao triple-double s 11 koševa, 12 skokova i 15 asistencija.

Šarić je u 27 minuta na terenu ubacio pet koševa (šut iz igre 2/9, trice 1/5) i ugrabio jedan skok te pridodao tri asistencije.

Kemba Walker je bio najbolji strijelac Hornetsa s 24 koša.

U okršaju Indiana Pacersa Bojana Bogdanovića i Los Angeles Lakersa Ivice Zubca u Indianapolisu slavila je domaća momčad sa 110-100.

Iako su Pacersi (41-30) vodili s 92-80 na početku zadnje četvrtine, zadnjih 12 minuta utakmice nije prošlo bez drame. Indiana je taj zadnji dio utakmice otvorila s dva koša za vodstvo od čak 16 razlike, ali Lakersi (31-39) odgovaraju serijom od 7-0.

No, tri minute prije kraja, Pacersi rade svoju seriju od 7-0 za vodstvo koje im Lakersi više nisu mogli ugroziti.

Myles Turner je bio najbolji kod Indiane, zabio je 21 koš i upisao sedam skokova, dok je Victor Oladipo ubacio 20 koševa. Bogdanović je u 24 minute upisao šest koševa (šut iz igre 2/9, trice 0/5) i pet skokova te tri asistencije.

Kyle Kuzma i veteran Brook Lopez su zajedno zabili 50 koševa za Lakerse, a Zubac je u sedam minuta na terenu upisao dva koša (šut iz igre 1/3), tri skoka i jednu asistenciju.

Indiana je trenutačno četvrti u Istočnoj konferenciji, dok je Los Angeles 11 na Zapadu.

Najnapetiju utakmicu večeri odigrali su Miami Heat i Denver Nuggets, a nakon dva produžetka Miami je bio bolji sa 149-141.

Heat su predvodili James Johanson s 31 i Kelly Olynyk s 30 poena, dok je Goran Dragić ubacio 20 koševa. Najbolji kod Denvera bio je Nikola Jokić koji je utakmicu završio s 34 koša.