Košarka, NBA liga

Porazi Orlanda i Phoenixa, solidni Hezonja i Bender

Screenshot

Sinoć su na terene NBA istrčala dva hrvatska košarkaša, Mario Hezonja i Dragan Bender, a njihove su momčadi Orlando Magic i Phoenix Suns doživjele poraz na svom terenu

Detroit Pistons su u Phoenixu  sa 115-88 pobijedili Sunse, a do pobjede ih je vodio Blake Griffin koji je utakmicu završio s 26 koševa, deset skokova i devet asistencija. Luke Kennard je dodao 16 koševa, a Ish Smith 13 za Pistonse.

Suns, kojima je ovo deveti poraz zaredom, igrali su bez dva vodeća strijelaca Devina Bookera i T.J. Warrena. Najučinkovitiji kod Phoenixa tako je bio Alex Len s 19 koševa i 12 skokova, a Troy Daniels je ubacio 18 koševa. Bender je odigrao 30 minuta za Phoenix i u tom je vremenu upisao devet koševa (šut iz igre 4/13, trice 1/8), šest skokova, tri asistencije i dva bloka.

Nijedna momčad nije imala prednost veću od sedam koševa i obje su momčadi mučile sa šutom u prvom poluvremenu koje je završeno rezultatom 44-38 u korist Pistonsa. Pistons su imali šut iz igre 32 posto, a Phoenix 36 posto u prve dvije četvrtine.

No, u trećoj četvrtini Pistonsi stvaraju prednost od 21 koša da bi u zadnjem dijelu utakmice ta prednost narasla čak na 30 koševa.

Od Orlando Magica je na njihovom terenu s 93-86 bolja bila vodeća momčad Istoka Toronto Raptorsi.

Iako je Orlando vodio nakon druge četvrtine s 11 koševa, a nakon treće s deset, u zadnjoj je promašio prvih 11 šuteva i izgubio četiri puta loptu što je Toronto iskoristio da dođe u vodstvo. Toronto je pogodio tri trice u zadnjoj četvrtini i nadigrao je Magic s 25-10.

Aaron Gordon je zabio 16 koševa za Orlando uz šest skokova i tri asistencije. Hezonja je u 18 minuta zabio osam koševa (šut iz igre 4/12, trice 0/2) i tome je pridodao četiri skoka, jednu ukradenu loptu i jedan blok.

Najbolji kod Toronta bio je Kyle Lowry s 25 koševa, a Serge Ibaka je ubacio 13 koševa uz šest skokova.

U Bostonu su Celtics sa 100-99 pobijedili gostujuće Oklahoma City Thunder, a pobjedu im je donio Marcus Morris koji je pogodio tricu 1.2 sekunde prije kraja.

Najbolji strijelac Celticsa bio je Jayson Tatum s 23 koša i 11 skokova, a Morris je dodao 21 koš.

Russell Westbrook je utakmicu završio s 27 poena, osam skokova i sedam asistencija za Oklahomu.

Prva momčad Zapada Houston Rockets su u gostima sa 115-11 bili bolji od Portland Trail Blazersa čime je prekinut njihov pobjednički niz od 13 utakmica. James Harden je zabio 42 koša, a Chris Paul je dodao 22 koša. Najbolji u redovima Portlanda bio je Al-Farouq Aminu s 22 koša.

Orlando Magic - Toronto Raptors                86-93
Boston Celtics - Oklahoma City Thunder        100-99
Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 123-109
New Orleans Pelicans - Dallas Mavericks       115-105
Utah Jazz - Atlanta Hawks                      94-99
Phoenix Suns - Detroit Pistons                 88-115
Portland Trail Blazers - Houston Rockets      111-115