nogomet, treća hnl jug

Nogometaši Zadra s Korčule se vraćaju s punim plijenom

A.Pejić / NK Zadar

Nogometaši Zadra u Blatu su na Korčuli stigli do svoje prve proljetne pobjede u gostima. S rezultatom 4-2 nadigrali su domaći Zmaj

Zadrani su na samom otvaranju utakmice, točnije u drugoj minuti, stigli do vodstva pogotkom Čubrila nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Jurića. U 31. minuti gosti su već vodili s 2-0. Sve su 'zakuhali' Repić, Čubrilo i Torbarina, a siguran je u završnici bio kapetan Župan.

U međuvremenu je Zadar imao još jednu sjajnu prigodu, no udarac Repića s 14 metara je zaustavila vratnica.

Samo osam minuta igre u nastavku trebalo je domaćinu da ublaži zaostatak. Gol za Zmaj postigao je Šešlija iz slobodnog udarca.

Sve eventualne dvojbe oko pobjednika današnjeg susreta riješio je Petković po 'hitrom postupku'. Prvo je u 74. minuti postigao pogodak za 3-1 na asistenciju Jurića, da bi četiri minute kasnije još jednom naciljao mrežu domaćina, ovaj put preciznim udarcem s vrha šesnaesterca.

Petković je u igru ušao tek nekoliko trenutaka ranije, što se pokazalo sjajnim potezom trenera Simunića.

Konačnih 4-2 postavio je Nobilo u 86. minuti.

Bila je ovo ukupno deveta pobjeda Zadra iz 20 odigranih susreta kojom su se vratili na sedmo mjesto prvenstvene ljestvice.