Košarka, NBA liga

Šarićevi Sixersi i Bogdanovićevi Pacersi u lovu na LeBronov Cleveland

Twitter / @Pacers

VIDEO: Bojan Bogdanović je ubacio 15 koševa uz pet skokova u pobjedi njegove Indiane 111-104 na gostovanju kod Los Angeles Clippersa, kojom su Pacersi produžili pozitivan niz na pet pobjeda, dok je do desetog uzastopnog trijumfa stigla Philadelphia slavljem 119-102 gostujući kod Charlottea, a Dario Šarić je propustio utakmicu zbog lakše ozljede lakta

Sixerse je do pobjede predvodio Ben Simmons s 20 koševa, 15 asistencija i osam skokova, J. J. Reddick je također postigao 20 poena, a najbolji strijelac Philadelphije bio je Marco Belinelli s 22 koša.

Indiana je do pobjede u Los Angelesu stigla preciznijom završnicom, a ovaj poraz bi mogao skupo koštati Clipperse (41-36) u borbi za doigravanje, u kojoj su sada na desetom mjestu s dvije pobjede manje od osmoplasiranog New Orleansa (43-34). Pacerse je do 46. pobjede predvodio Victor Oladipo s 30 koševa, 12 asistencija i pet osvojenih lopti.

Indiana (46-31) i Philadelphia (46-30) će u preostalih pet, odnosno šest utakmica u slučaju Sixersa, voditi borbu s Clevelandom (47-30) za treće i četvrto mjesto, pozicije koje donose prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja. Cleveland je u nedjelju s 98-97 nadigrao Dallas, a LeBron James je ostvario novi 'triple-double' sa 16 koševa, 13 skokova i 12 asistencija. Ante Žižić je kratko sudjelovao u pobjedi Cavsa, toliko da može reći da je ušao u igru.

Golden State Warriorsi više ne mogu uhvatiti Houston, a ne mogu ni izgubiti drugo mjesto. Povratkom Kevina Duranta i Klaya Thompsona u početnu petorku, momčad Stevea Kerra vratila je pobjedničke navike. U nedjelju su svladali Phoenix sa 117-107, a spomenuti dvojac je bio najbolji kod pobjednika: Durant je ubacio 29 koševa uz 11 skokova i osam asistencija, a Thompson je postigao 23 poena.

Kad Sunsi (19-59) već imaju najlošiji učinak u ligi veseli da je Dragan Bender dobro iskoristio neigranje najboljih igrača Phoenixa Devina Bookera i T. J. Warrena. Naš reprezentativac igrao je 36 minuta i završio dvoboj s 14 koševa i 10 skokova, a 11 poena je ubacio u prvoj četvrtini, nakon koje su Sunsi vodili 24-22. Phoenix je i na poluvremenu imao prednost (59-58), ali Warriorsi su pobjedu osigurali u trećoj četvrtini koju su dobili s 36-18.

Poput Bendera, dobro je dobivene minute u nedjelju iskoristio i centar LA Lakersa Ivica Zubac u tijesnom domaćem porazu od Sacramenta (83-84). Za 18 minuta na parketu Zubac je ubacio sedam koševa uz 10 skokova, dvije asistencije i jednu blokadu.

Mario Hezonja je u gostujućem porazu Orlanda 94-88 u Atlanti postigao 14 poena uz dva skoka i tri osvojene lopte.

Vrlo važnu utakmicu u borbi za doigravanje odigrali su u Denveru domaći Nuggetsi i Milwaukee. U osnovnih 48 minuta gosti su početkom druge četvrtine vodili 14 razlike, da bi pred kraj istog perioda Denver došao do 12 koševa prednosti. Milwaukee je sedam i pol minuta prije kraja osnovnog dijela utakmice imao +18 (102-84), ali pobjednik je odlučen tek u dodatnih pet minuta produžetka, u kojem je Denver na kraju slavio sa 128-125.

Centar Denvera Nikola Jokić završio je dvoboj s 35 koševa, 13 skokova, pet asistencija i tri blokade, dok je gostujuće strijelce predvodio Jabari Parker s 35 koševa i 10 skokova. Bucksima (41-36) nedostaje jedna pobjeda da potvrde sudjelovanje u doigravanju, dok će Denver (42-35), devetoplasirana momčad Zapadne konferencije, u preostalih pet utakmica voditi veliku borbu za osmo mjesto s New Orleansom (43-34) i LA Clippersima (41-36). U slučaju nastavka pobjedničkog niza Nuggetsi bi mogli uhvatiti sedmu Minnesotu (44-34) pa i šesto mjesto na kojem su Utah Jazz (44-33).

U ovom trenutku, kad većina momčadi do kraja osnovnog dijela sezone još ima pet utakmica, prema sadašnjem učinku ovo bi bili parovi prvog kola doigravanja: