Bundesliga 17/18

Njemačka: Bayern osigurao naslov prvaka

FC Bayern Munchen

Nogometaši Bayerna osigurali su 28. naslov njemačkog prvaka nakon što su u susretu 29. kola na gostovanju pobijedili Augsburg 4-1 i sada imaju 20 bodova više od Schalkea

Schalke do kraja sezone ima još šest utakmica i više niti teoretski ne može dostići bavarski sastav.

Augsburg je poveo u 18. minuti nakon autogola Niklasa Sulea, no Bayern je do kraja poluvremena okrenuo rezultat, a potom u nastavku zabio još dva gola za uvjerljivu pobjedu. Strijelci su bili  Corentin Tolisso (32), James Rodriguez (38), Arjen Robben (62) i Sandro Wagner (87).

Bayernu je to bila šesta uzastopna titula što je najduži niz u povijesti tog kluba, a Bavarci ove sezone mogu osvojiti dva trofeja. U Ligi prvaka su na korak do polufinala nakon što su u prvom susretu četvrtfinala na gostovanju pobijedili Sevillu 2-1, a očekuje ih i polufinale njemačkog Kupa u kojem će igrati protiv Bayer Leverkusena.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Freiburg 2-0, a oba gola zabio je Daniel Didavi (2, 83). Josip Brekalo je za goste zaigrao u sudačkoj nadoknadi.

Borussia M'gladbach je slavila protiv Herthe 2-1, nakon što su gosti vodili na poluvremenu. Berlinski sastav je poveo  u 40. minuti preko Salomona Kaloua, no u nastavku susreta Borussija je stigla do pobjede golovima Thorgana Hazarda (75, 79-11m).

Večeras se još sastaju HSV i Schalke 04, u nedjelju će igrati Borussia Dortmund - Stuttgart i Eintracht Frankfurt - Hoffenheim, a kolo u ponedjeljak zatvaraju RB Leipzig - Bayer Leverkusen.

Bayern vodi s nedostižna 72 boda, Schalke na drugom mjestu ima 52 boda, Borussija Dortmund je treća sa 48 bodova, a zatim slijede Leipzig (46), Leverkusen (45) i Eintracht (45)

REZULTATI

Augsburg - Bayern 1-4 (Sule 18-ag / Tolisso 32, Rodriguez 38, Robben 62, Wagner (87).

Borussia M. - Hertha 2-1 (Hazard 75, 79-11m / Kalou 40)

Koeln - Mainz 1-1 (Hector 7 / De Blasis 57)

Freiburg - Wolfsburg 0-2 (Didavi 2, 83)