nogomet, bundesliga

Bayer Leverkusen uvjerljiv protiv RB Leipziga

Bayer 04

U posljednjem susretu 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju deklasirao RB Leipzig 4-1 skočivši na četvrto mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Marcela Sabitzera, a u posljednjim trenucima prvog dijela gosti su izjednačili nakon brze kontre koju je golom okrunio Kai Havertz.

U nastavku susreta 'apotekari' su odigrali sjajno i u prvih 25 minuta zabili su tri gola i tako riješili pitanje pobjednika. Strijelci su bili Julian Brandt (51), Panagiotis Retsos (56) i Kevin Volland (69).

Za Bayer je od 68. minute zaigrao hrvatski nogometaš Tin Jedvaj.

Bayer Leverkusen je ovom pobjedom skočio sa šestog na četvrto mjesto s 48 bodova. Na vrhu je Bayern koji je osigurao novi naslov sa 72 boda, Schalke na drugom mjestu ima 52 boda, a treća je Borussija Dortmund s 51 bodom. Peti je Eintracht s 46 bodova koliko ima i RB Leipzig na šestoj poziciji.