Košarka, HT Premijer liga

Žuta podmornica se oprostila od Premijer lige

Marin Sušić / HKS

Košarkaši Jazine Arbanasa porazom su se od Splita u posljednjem kolu HT Premijer lige oprostili od najvišeg razreda hrvatske košarke

Kako je zadarska momčad okončala svoj nastup u Premijer ligi postalo je jasno već u 8. minuti susreta kada je Split poveo s dvoznamenkastom razlikom 22-12, koja je do isteka prve dionice narasla i do 34-17.

Niti u nastavku susreta gosti se nisu uspjeli iti malo stabilizirali niti Splitu uopće zaprijetili, a kamoli išta više od toga. Nažalost, ples Žute podmornice u najvišem razredu hrvatske košarke trajao je samo jednu sezonu, a sve je zapečaćeno porazom na Gripama s rezultatom 111-81.

Bolji od ostalih u posljednjoj premijerligaškoj utakmici za momčad Luke Bujasa bio je Marin Zrnić s 19 koševa i 7 asistencija, 15 ubačaja je dodao Teo Petani, a 11 Mirza Sarajlija.