nogomet, bundesliga

Remi Kölna i Schalkea, Pjaca nije zaigrao

twitter / FC Schalke 04

U posljednjem susretu 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva Köln i Schalke su odigrali 2-2

Zanimljivo, prva tri gola pala su u prvih 25 minuta utakmice, a četvrti u samoj završnici.

Schalke je poveo u četvrtoj minuti golom Breela Emboloa, a u 23. minuti na 2-0 je povisio Evgeni Konopljanka. Leonardo Bittencourt je smanjio u 26. minuti utakmice, a bod nade Kölnu donio je Marcel Risse u 84. minuti. Marko Pjaca nije nastupio za goste.

U ranije odigranom susretu Augsburg je pobijedio Mainz 2-0 golovima Michaela Gregoritscha (29) i Alfredha Finnbogasona (90+2).

Na ljestvici vodi prvak Bayern sa 78 bodova, Schalke je drugi s 56 bodova, a na trećem mjestu je Borussia Dortmund s 54 bodova.

Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže HSV s 25 i Köln s 22 bodom. Freiburg na 16. poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije ima 30 bodova, koliko ima i Mainz na 15. mjestu, posljednjem koje osigurava prvoligaški spas.