Košarka, NBA liga

James zabio 44 koša za izjednačenje serije

Cleveland Cavaliers

Cleveland Cavaliers su izjednačili na 2-2 u seriji nakon što su sinoć u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije na svom terenu sa 111-102 pobijedili Boston Celticse i to na krilima LeBrona Jamesa koji je utakmicu završio s 44 koša

Kyle Korver je dodao 14 koševa, a Tristan Thompson 13 i 12 skokova. Ante Žižić nije ulazio u igru.

Kod Bostona najbolji je bio Jaylen Brown s 25 koševa, dok je Jayson Tatum dodao 17. Terry Rozier je ubacio 16 koševa uz 11 asistencija.

Peta utakmica se igra u srijedu u Bostonu.

Cleveland je imao šut iz igre 50.6 posto i nadskakao je Boston s 47-37. Boston je imao šut iz igre 41.2 posto.

Cleveland je vodio s 15 koševa na poluvremenu, a Boston u trećoj četvrtini dolazi na 11 koševa zaostatka pa onda pred kraj četvrtine i na 80-72. Cleveland tada radi seriju 9-2 i ponovno vraća prednost na 15 koševa. Nešto manje od deset minuta prije kraja Cavaliersi vode 96-81, ali onda Celtics zabijaju osam koševa zaredom. No tada Love i James zabijaju svaki po koš i Cleveland odlazi na 100-89.