Uspješan dan

Veslanje: Braća Sinković u finalu A, Martin u finalu B u Linzu

Srdjan Ilic/PIXSELL

Hrvatski veslači Martin i Valent Sinković plasirali su se u finale dvojaca bez kormilara regate Svjetskog kupa u austrijskom Linzu osvojivši prvo mjesto u svojoj polufinalnoj utrci u subotu, dok Damir Martin nije uspio izboriti nastup u finalu samaca nakon što je u polufinalu bio peti u svojoj skupini.

Braća Sinković pobijedili su u svojoj skupini s vremenom 6:27.41 minuta, 3.25 sekundi zaostali su drugi Britanci Matthew Rossiter i Oliver Cook, a 3.65 sekundi treći Bjelorusi Dmitrij Furman i Sergej Valadzko.

Finale muških dvojaca na programu je u nedjelju od 9.48 sati.

Martin je u svojoj polufinalnoj utrci završio kao pretposljednji peti s vremenom 7:02.91 minuta. Prva dva mjesta zauzeli su Nijemci Tim Ole Naske sa 6:50.80 i Oliver Zeidler sa 6:52.64, dok se u finale plasirao i treći Norvežanin Kjetil Borch sa 6:53.92.

Martin će stoga u nedjelju nastupiti u finalu B u nedjelju u 9.20 sati.