atletika

Matea Čerina nova državna rekorderka, čak pet medalja za AŠK Zadar

AŠK Benkovac

Proteklog vikenda u Varaždinu je u organizaciji Hrvatskog atletskoga saveza i AK Sloboda Varaždin, održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe i starije kadete i kadetkinje

Novi kadetski rekord na 60 m popravila je za 1 stotinku sekunde Matea Čerina, članica Atletskog kluba Benkovac, istrčavši 60 metara u finalu za 7,74.

U Varaždinu je nastupilo i šesnaest članova Atletskog športskog kuba Zadar koji su postigli odlične rezultate. U konkurenciji mlađih kadeta Domagoj Brodar je bio najuspješniji s tri osvojene medalje.

Prvog dana natjecanja Domagoj je osvojio 3. mjesto u skoku u vis s rezultatom od 150 cm , te 4.mjesto u utrci na 60 m s rezultatom od 8,20 sekundi.

Na 60 metara kod mlađih kadetkinja u finalu je nastupila Hana Tudor koja je osvojila 8. mjesto s rezultatom od 8,51 sec. U utrci na 60 metara nastupile su i sljedeće mlađe kadetkinje: Sara Kaibler - 8,31 sec, Ivana Srzentić - 8,62 sec, Enea Nikpalj - 8,89 sec.

U skoku u dalj za mlađe kadetkinje nastupile su Enea Nikpalj koja je skočila 3,92 metra te zauzela 38. mjesto i Katarina Madžar koja je bila najmlađa sudionica te je skočila 4,36 metra i zauzela 25. mjesto od 44 natjecateljice.

Prvog dana nastupila je i Iva Grbić u bacanju vortexa za mlađe kadetkinje s rezultatom od 28,63 metra (18. mjesto), Leon Čakarun na 60 metara s rezultatom od 9,03 sekunde (24. mjesto), Lukas Milanja na 60 m s rezultatom od 9,36 sekundi (29. mjesto). Lukas je nastupio i u bacanju vortexa za mlađe kadete i ostvario rezultat od 32,92 metra (24. mjesto). Također u bacaju vortexa nastupili su i Emilio Pucar s rezultatom od 32,02 metra (25. mjesto) te Jakov Pijaca s rezultatom od 31,52 metra (26. mjesto).

U konkurenciji kadetkinja u utrci na 60 metara Željka Iličić je zauzela 23. mjesto s rezultatom od 9,18 sekundi, dok je u trci na 100 metara zauzela 34. mjesto s rezultatom od 14,54 sekunde.

Na kraju prvog dana natjecanja u utrci štafeta na 60 metara, mlađe kadetkinje AŠK Zadar u sastavu: SARA KAIBLER, IVANA SRZENTIĆ, ANA SMOKROVIĆ, HANA TUDOR osvojila je 2. mjesto s rezultatom 32,28 sekundi. U istoj utrci nastupila je i štafeta limačica AŠK ZADAR u sastavu: IVA GRBIĆ, LEONA METER, MARE MIJOLOVIĆ, KATARINA MADŽAR koje su istrčale 36,30 sec, što je odličan rezultat s obzirom na to da su bile najmlađe sudionice utrke štafeta.

Drugog dana natjecanja Domagoj Brodar osvojio je 2. mjesto i naslov viceprvaka Hrvatske u skoku u dalj u kategoriji mlađih kadeta s rezultatom od 5,52 metara. Leon Čakarun u istoj disciplini skočio je 3,97 metara i zauzeo 22. mjesto. Domagoj je također osvojio i 3. mjesto u utrci na 200 metara u istoj kategoriji s rezultatom od 26,65 sekundi, dok je Emilio Pucar u istoj utrci bio 28. s rezultatom od 32,58 sekunde.

Kod mlađih kadetkinja Sara Kaibler na 200 metara bila je sveukupno 12. s rezultatom od 28,37 sekundi, a Mare Mijolović bila je 48. s rezultatom od 32,22 sekunde. U skoku u vis za mlađe kadetkinje Ana Smokrović osvojila je 4. mjesto s rezultatom od 152 cm. I za kraj drugog dana, zlatnu medalju i naslov državne prvakinje u bacanju koplja, u kategoriji kadetkinja, osvojila je Veronika Šokota s rezultatom od 39,70 m.

Članovi AŠK Zadar osvojili su sveukupno 5 medalja: 1 zlatnu, 2 srebrne i 2 brončane.