Vaterpolisti Zadra sjajnom igrom u posljednjoj četvrtini svladali Medveščak

Željko Kapelari

Drugo kolo Triglav A2 lige donijelo je na zadarskom bazenu ogled između vaterpolista Zadra 1952 i zagrebačkog Medveščaka.

Do pobjede rezultatom 9-7 stigli su igrači Gorana Jovančevića.

Prvih osam minuta proteklo je u ispitivanju snagu s jedne i druge strane te je rezultat bio 1-1.

Slično je bilo i u drugoj dionici te je nakon pola odigranog susreta bilo 2-2.

I treći period ponudio je zanimljivu igru s obje strane i tri postignuta pogotka te je uoči zadnjih deset minuta na semaforu svijetlilo 5-5.

Dva uzastopna pogotka početkom četvrte četvrtine za domaćine postigao je povratnik Toni Grozdanić a jedan Lovrić za 8-5 Zadra uoči zadnje tri minute.

Tu je pitanje pobjednika bilo i riješeno, te je po kraju ogleda uslijedilo zasluženo slavlje domaćih igrača.

Po 2 pogotka za Zadar su postigli Grozdanić, Vrbnjak, Jovančević a jednom su strijelci bili Zelić, Lovrić i Lipej.

U sljedećem kolu Zadar gostuje kod Solarisa.