Košarka,

Košarkaši Sonik Puntamike uvjerljivo slavili u Kaštel Sućurcu

U 3. kolu Prve muške košarkaške lige momčad Sonik Puntamike uvjerljivo je slavila u Kaštel Sućurcu protiv ekipe Ribola Kaštela rezultatom 61-81.

Nakon izjednačene prve dionice Zadrani su imali četiri poena viška (18-22). U 15. minuti prvi vodstvo ide na 10 razlike, 22-32, a do konca poluvremena domaći polako grickaju prednost i na odmor se otišlo reultatom 34-39.

U 22. minuti Kaštelani dolaze na kratko u vodstvo, 40-39. No tada Puntamičani ubacuju u brzinu više i serijom 7-0 opet odlaze na 6 razlike, 40-46. U 28. minuti još uvijek je neizvjesno, 48-52, a onda tricama Palčića i Mišića Puntamika ponovo bježi na 10 razlike, 48-58. No do konca treće dionice domaći smanjuju na 52-58.

Tricama Petanija i Atelja gosti odlaze na +12, 52-64. Roso zabija dva bacanja za domaće, a pitanje pobjednika definitvno je prelomljeno novim tricama, ovaj put zabili su Palčić i Joši za +16 Puntamike, 54-70.

Završilo je rezultatom 61-81 za dva vrijedna gostujuća boda Sonik Puntamike.

Zadrane su do pobjede predvodili Eddy Jurjević s 20 poena i 5 skokova, Jure Perić je dodao 13 uz 7 skokova, a po 11 su stavili Dino Palčić (6 skokova i 6 asista) i Teo Petani (4 skoka i 5 asista).