Košarka, NBA liga

Šarić odličan u pobjedi 76ersa nad Bogdanovićevim Pacersima

AP Images

Dario Šarić i Philadelphia 76ers su sinoć bili bolji u gostima od Indiane Pacersa Bojana Bogdanovića sa 100-94, a Ante Žižić je u porazu svojih Cleveland Cavaliersa gotovo upisao double-double.

Philadelphia je ovom pobjedom nad Pacersima okončala niz od osam poraza od Indiane, a Šarić je odigrao jako dobro - u 35 minuta je zabio 18 koševa sa šutom iz igre 6/13 i tricama 4/6 te tome pridodao sedam skokova i dvije asistencije. Najbolji kod Sixersa bio je Joel Embiid sa 20 koševa i 10 skokova, a Ben Simmons je ubacio 16 koševa uz deset skokova.

Victor Oladipo je bio najučinkovitiji u redovima Indiane sa 36 koševa, dok je Domantas Sabonis dodao 16 koševa i 11 skokova. Bojan Bogdanović je u 35 minuta upisao 13 ubačaja (šut iz igre 4/11, trice 2/2) uz pet skokova, jednu asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Prvo poluvrijeme je završilo izjednačeno 50-50, a Oladipo je zabio 24 koša u tom dijelu igre. U drugom poluvremenu momčadi su izjednačene prije serije Sixersa od 13-4 zahvaljujući kojom dolaze u vodstvo od 78-71. Sixersi agresivno ulaze u zadnju četvrtinu i povećavaju vodstvo na 84-73. Indiana pokušava stići zaostatak, ali ne uspijeva i upisuje drugi poraz zaredom.

Ante Žižić je sinoć odigrao solidnu utakmicu iako su njegovi Cleveland Cavaliers upisali svoj deseti poraz od početka sezone, bolji od njih su bili Oklahoma City Thunder sa 95-86. Žižić je odigrao 16 minuta i bio jako blizu double-doublea sa 10 ubačaja (šut iz igre 3/5) i devet skokova.

U odsustvu ozlijeđenog Russella Westbrooka,  Thunder je predvodio Dennis Schröder sa 28 koševa.

New York Knicksi Marija Hezonje slavili su u gostima, sa 112-107 su pobijedili Atlanta Hawkse, a najzaslužniji je za pobjedu bio Tim Hardaway Jr. koji je utakmicu završio sa 34 koša.  Enes Kanter je ubacio 16 koševa uz 11 skokova za New York, a Hezonja je odigrao slabo, u 11 minuta je zabio samo jedan koš (šut iz igre 0/2, trice 0/1) i upisao dva skoka.

LA Lakers su sa 114-110 bili bolji od gostujućih Minnesota Timberwolvesa. LeBron James je za pobjedu zabio 24 koša, dok su Kyle Kuzma i Josh Hart dodali po 21 svaki.
Ivica Zubac nije ulazio u igru za Los Angeles.