U konkurenciji oko 400 natjecatelja

PK Jadera osvojio dvije medalje na Međunarodnom mitingu "Mladost 2018"

PK Jadera osvojio dvije medalje na Međunarodnom mitingu

U konkurenciji oko 400 natjecatelja iz 42 kluba pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof., boje našeg kluba je branilo 10 članova koji su se u Zadar vratili sa 2 medalje.

Na zatvorenom bazenu SRC Mladost u Zagrebu održan je  46. Međunarodni miting "Mladost 2018" u organizaciji HAPK Mladost koji  je 2. postaja iz sustava HPS GRAND PRIX natjecanja za seniore, juniore i mlađe juniore.

U konkurenciji oko 400 natjecatelja iz 42 kluba pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof., boje našeg kluba je branilo 10 članova koji su se u Zadar vratili sa 2 medalje.

Sandro Barić (01) je u A finalima doplivao do srebrnih medalja u disciplinama 50m prsno (29.52) i 100m prsno (1:04.02), dok je u B finalu disciplinu 100m mješovito s vremenom 1:01.92 završio na 7. mjestu u kategoriji juniora.

Duje Grgić (01) je u A finalu s vremenom 2:10.68 doplivao do srebrne medalje u disciplini 200m leptir.

Tonka Krstić (03) je u disciplini 400m mješovito koja se plivala u direktnom finalo osvojila brončanu medalju s vremenom 5:18.36.

U tri B finalne trke plasirala se Ellena Šušteršić (03), a najbolji plasman je izborila u disciplini 50m leptir gdje se s vremenom 30.12 plasirala na 6. mjesto u kategoriji juniora, dok je plasmanom na 8. mjesto završila trke 50m leđno (31.32) i 50m slobodno (28.09). Ml. junior Filip Smolić (03) plasirao se u dva C finala 50m prsno (32.41) i 100m prsno (1:11.64) te je obe trke završio plasmanom na 11. mjesto. U istoj kategoriji za C finala su se izborili i Marija Kuman (05) koja je disciplinu 50m leđno (32.69) završila na 9.poziciji, dok je Maksim Komadina (04) 50m leđno (30.44) završio plasmanom na 10. mjesto.

Na natjecanju su nastupili: Sandro Barić, Duje Grgić, Maksim Komadina, Tonka Krstić, Marija Kuma, Noa Kuman, Dorijan Marin, Andrija Smolić, Filip Smolić, Ellena Šušteršić.