borba za dominaciju na terenu

Hrvatska i Island vode žestoku bitku, naši nikako da zavladaju terenom

PIXSELL

U prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu hrvatski rukometaši u Münchenu traže pobjedu koja bi ih približila drugom krugu natjecanja i povećala optimizam uoči ključnih okršaja...

Sastav Hrvatske: Marin Šego, Ivan Stevanović, Manuel Štrlek, David Mandić, Zlatko Horvat, Ivan Vida, Željko Musa, Marin Šipić Krešimir Kozina, Damir Bičanić, Alen Blažević, Domagoj Duvnjak, Luka Cindrić, Igor Karačić, Luka Stepančić, Jakov Vranković

23’

Horvat je pokušao lobom sa sedam metara, no Gustavsson ga je pročitao i vršcima prstiju zaustavio loptu. U nastavku Island odlazi na tri gola prednosti

21’

Einarsson ide van na dvije minute, sada obje reprezentacije imaju jednaki broj igrača. Stepančić je odmah iskoristio priliku i smanji zaostatak na jedan gol

19’

Musa ide van na dvije minute

18’

Island prvi put vodi dva razlike. Iskoristili su sedmerac

16’

Sjajna obrana Šege! Skinuo je zicer Elissonu, koji je bio u kontri

14’

Island je zabio s igračem manje, no nakon toga su Duvnjak i Horvat zabili za novo vodstvo

13’

Prvo isključenje na utakmici. Gustafsson ide van na dvije minute, imamo igrača više

11’

Prvo vodstvo Hrvatske, zabio je Stepančić

10’

Šego brani novi udarac, Hrvatska opet ima priliku povesti

9’

Ništa od toga, Island opet vodi

7’

Vjerojatno prvi neiskorišteni napad na utakmici. Šego je obranio i Hrvatska ima priliku povesti

4’

Igra se gol na gol, napadi obje reprezentacije do sada su iskoristili sve napade

3’

Žuti karton za Musu

2’

Island je poveo, Horvat je izjednačio iz sedmerca

1’

Utakmica je počela, Island ima prvi napad

Červar je u ovom dvoboju odlučio poslati Sliškovića i Jaganjca na tribine, a najviše će se očekivati od Stepančića, Duvnjaka, Cindrića i Štrleka koji bi trebali povući momčad prema pobjedi

Islanđani su prije godinu dana glatko izgubili 29-22 na EP-u od naših rukometaša, no opasna su reprezentacija koja može iznenaditi svakog pa će ovo biti odličan test kvalitete Červarove selekcije

Hrvatska ovog petka napokon započinje SP na kojem traži što bolji rezultat, a prvi plan izboriti je ulazak u drugu grupnu fazu natjecanja. Pobjedom protiv Islanda u dvoboju otvaranja grupe tome bi se naši značajno približili