Košarka, HT Premijer liga

Anemični Zadar svladao Bosco u utakmici za brzi zaborav

KK Zadar / S.Zelic

Košarkaši Zadra u 12. kolu HT Premijer lige upisali su pobjedu protiv fenjeraša, momčadi Bosco iz Zagreba rezultatom 88-79 u utakmici koju što prije treba izbrisati iz kolektivne memorije. Na koncu je bilo po onoj "piši dva, pamti nula".

Iako je trener Ante Nazor u najavi utakmice upozoravao kako ne smije biti opuštanja protiv fenjeraša Bosca, njegovi momci u utakmicu su ušli pospano i nezainteresirano, očekujući valjda da će Zagrepčani sami "skinuti gaće".

Međutim, kako to obično biva, žuti karton je stigao vrlo brzo. Jer nakon izmjenjivanja vodstva s jedne na drugu stranu u prvih četiri minute, te 10-9 vodstva Zadra, gosti rade seriju 10-2 i odlaze na +8, 12-20. Do konca prve dionice Zadar je ipak uspio smanjiti na 16-20.

Slična priča ponovila se i u drugoj četvrini. U 15. minuti minuti gosti su još uvijek imali vodstvo, 30-33, no tada domaći tricama Marića i Bašića te s dva bacanja Žorića rade mini seriju 8-0 i odlaze na +5, 38-33. Ipak gosti se ne predaju i na ulasku u zadnju minutu prvog pluvremena na semaforu svijetli 40-39, a na veliki odmor otišlo se s minimalnih i neočekivanih 44-42.

Kod Zadrana najučinkovitiji Little s 11 poena, te Bašić s 10 koševa i 4 asistencije, dok je goste predvodio Puljko s 11 poena.

Igrači Zadra su izgleda u svlačionici "popili jezičnu juhu" trenera Nazora i nakon početnog natezanja i minimalnog vodstva 50-48 u 24. minuti u naredne četiri minute rade seriju 14-2 i odlaze na 64-50, a na isteku prvih 30 minuta Zadrani su imali pristojno vodstvo od 15 razlike, 73-58.

Da ne bude dosadno pobrinuli su se na početku posljednje dionice gosti koji vrlo brzo stižu na -9, 75-66, nakon trice Scotta. Vuković odmah uzvraća tricom i polaganjem za 80-66, ali žilavi gosti se ne predaju i serijom 9-0 stižu na samo -5, 80-75. Nakon 3 i pol minute zadarske suše, seriju gostiju napokon prekida Žorić.

Na koncu su blijedi i neuvjerljivi Zadrani slavili s 88-79 u utakmici za što brži zaborav.

Forma Zadrana je u evidentnom padu i s pravom se pitamo što nas čeka u subotu kada u Krešin dom stiže Partizan u 16. kolu ABA lige gdje se Zadar grčevito bori za ostanak u ligi.

Zadrane su večeras predvodili Vuković (10 skokova) i Bašić (9 sasitencija) s 15 poena, Little je stavio 13, Božić je dodao 12 uz 12 skokova a 11 je zabio Žorić.

Kod gostiju najbolji Puljko sa 17 i Primorac sa 16 poena.