Tenis

Australian Open: Kraj za Petru Martić

gtres/Gtres/PIXSELL

Peta tenisačica svijeta 25-godišnja Amerikanka Sloane Stephens zaustavila je Petru Martić u 3. kolu Australian Opena pobijedivši ju sa 7-6 (6), 7-6 (5) u vrlo izjednačenom dvoboju koji je potrajao dva sata.

Koliko je bio izjednačen dvoboj svjedoči i podatak da je bivša pobjednica US Opena imala samo jedan osvojen poen više od Martić (81-80). Nažalost, naša tenisačica je u oba seta imala početni 'break' prednosti koji nije uspjela zadržati. U prvom je setu prednost držala do vodstva 4-2, kad je Stephens nanizala tri gema i vratila se u set. U drugom setu je Martić povela 3-1, ali je Stephens odmah vratila 'break' i još jednim oduzetim servisom u 11. gemu izborila servis za pobjedu.

Međutim, naša je tenisačica uspjela izboriti još jedan 'tie-break' u kojem je i sreća bila na strani Amerikanke, koja je nakon točno dva sata igre, kod vodstva 6-5 u odučujućem gemu drugog seta, poslala neobranjiv forhend pasing pokraj nemoćne Petre Martić.

Naša tenisačica si nije uspjela podariti pobjedu za svoj 28. rođendan koji će proslaviti u subotu te tako ponoviti prošlogodišnji rezultat, kad je na Australian Openu stigla do  osmine finala.

U petak se od turnira oprostila i braniteljica naslova, Dankinja Caroline Wozniacki. U dvoboju dvije osvajačice Australian Opena svladala ju je Ruskinja Maria Šarapova sa 6-4, 4-6, 6-3.

Branitelj naslova u muškoj konkurenciji, Švicarac Roger Federer, nije imao nikakvih poteškoća te je sa 6-2, 7-5, 6-2 za samo 88 minuta svladao Amerikanca Taylora Fritza u izborio mjesto u drugom tjednu Australian Opena.

Australian Open - 3. kolo

Tenisačice
Amanda Anisimova (SAD) - Arina Sabalenka (Bje/11) 6-3, 6-2
Ashleigh Barty (Aus/15) - Maria Sakkari (Grč) 7-5, 6-1
Maria Šarapova (Rus/30) - Caroline Wozniacki (Dan/3) 6-4, 4-6, 6-3
Sloane Stephens (SAD/5) - PETRA MARTIĆ (HRV/31) 7-6 (6), 7-6 (5)
Anastasia Pavljučenkova (Rus) - Aliaksandra Sasnovič (Bje) 6-0, 6-3

Tenisači
Stefanos Tsitsipas (Grč/14) - Nikoloz Basilašvili (Gru/19) 6-3, 3-6, 7-6 (7), 6-4
Roger Federer (Švi/3) bat Taylor Fritz (SAD) 6-2, 7-5, 6-2
Tomaš Berdych (Češ) - Diego Schwartzman (Arg/18) 5-7, 6-3, 7-5, 6-4