Tenis

Čudesan Čilićev povratak nakon 0-2 u setovima i dvije meč lopte Verdasca

AP Images

Marin Čilić je po sedmi put u karijeri okrenuo zaostatak od dva seta i spasio dvije meč-lopte u 'tie-breaku' četvrtog seta za pobjedu 4-6, 3-6, 6-1, 7-6 (8), 6-3 protiv 35-godišnjeg ljevorukog Španjolca Fernanda Verdasca, kojom se probio u osminu finala Australian Opena, nakon četiri sata i 18 minuta borbe.

Bio je to 16. međusobni dvoboj Čilića i Verdasca, prvi na Grand Slam turnirima, u kojem je naš tenisač došao do desete pobjede, iako je bio na pragu šestog poraza od ljevorukog Španjolca. Verdasco je u 'tie-breaku' trećeg seta vodio 7-6, kad je Čilić na servisu spasio prvu meč-loptu, ali i izgubio sljedeći poen. Drugu priliku za pobjedu Verdasco je propustio napravivši dvostruku pogrešku. Novu priliku nije dobio.

U odlučujućem setu Čilić je poveo sa 4-1 i propustio dvije prilike za 5-1, da bi u sljedećem gemu izvukao 0-40. Kod vodstva 5-3 Marin je realizirao prvu meč-loptu natjeravši Verdasca na promašaj.

Najbolji hrvatski tenisač će u osmini finala ponovno na Španjolca, 30-godišnjeg Roberta Bautistu Aguta, koji je sa 6-4, 7-5, 6-4 svladao Rusa Karena Hačanova.Taj je dvoboj na rasporedu u nedjelju, a bit će to šesti međusobni obračun Čilića i Bautiste Aguta. Naš tenisač vodi sa 4-1, a jedini poraz je doživio baš na Australian Openu prije tri godine, kad ga je Španjolac nadigrao u 3. kolu sa 6-4, 7-6 (5), 7-5.

AUSTRALIAN OPEN - 3. kolo

Tenisači
MARIN ČILIĆ (HRV/6) - Fernando Verdasco (Špa/26) 4-6, 3-6, 6-1, 7-6 (8), 6-3
Roberto Bautista Agut (Špa/22) - Karen Hačanov (Rus/10) 6-4, 7-5, 6-4
Stefanos Tsitsipas (Grč/14) - Nikoloz Basilašvili (Gru/19) 6-3, 3-6, 7-6 (7), 6-4
Roger Federer (Švi/3) - Taylor Fritz (SAD) 6-2, 7-5, 6-2
Frances Tiafoe (SAD) - Andreas Seppi (Ita) 6-7 (3), 6-3, 4-6, 6-4, 6-3
Grigor Dimitrov (Bug/20) - Thomas Fabbiano (Ita) 7-6 (5), 6-4, 6-4
Tomaš Berdych (Češ) - Diego Schwartzman (Arg/18) 5-7, 6-3, 7-5, 6-4