Košarka, Prva liga (ž)

Košarkašice Zadra u derbiju kola svladale ekipu Splita

U derbiju 20. kola Prve hrvatske lige za žene, košarkašice Zadra pobjedile su ekipu Splita rezultatom 70-55.

Domaće su pitanje pobjednika riješile tek u posljednjoj četvrtini nakon što je prvo poluvrijeme završilo prednošću Splita od četiri razlike (32-36).

Ipak, u drugom poluvremenu Zadranke su su kroz rotacije i s povećanom agresivnošću okrenule vodstvo u posljednjoj četvrtini te su prednost uspjele zadržati do kraja i zasluženo slaviti.

Najefikasnija u redovima Zadra bila je je Ivana Dujić s 21 košem, dok je kod Splita prednjačila Josipa Silov s 20 ubačaja.

Ovom pobjedom Zadar je i dalje ostao u zoni doigravanja. Borbu za plasman među četiri ekipe nastavit će u Osijeku gdje idućeg vikenda gostuju kod Murse.