košarka, doigravanje za HT Premijer ligu

Puntamičani uvjerljivo svladali Dubravu u prvoj utakmici finala doigravanja

Bojan Bogdanić

Košarkaši Sonik Puntamike u prvoj utakmici finala doigravanja za HT Premijer ligu ugostili su u Jazinama zagrebačku Dubravu.

Do pobjede rezultatom 86-62 i prednosti 1-0 u seriji do dva slavlja koja vode u elitni rang hrvatsku košarke stigli su Puntamičani.

Dubrava je bolje krenula u susret te je nakon pet minuta bila u vodstvu 4-10. Prva dionica završila je prednošću gostiju 10-14.

Tricama Petanija i Ceranje, Puntamičani su po prvi put poveli 20-18 u trinaestoj minuti. To je poguralo domaćine koji su na poluvremenu vodili 41-29.

Povećali su svoju prednost igrači Sonika na 67-48 uoči zadnje četvrtine. Rutinirano su Puntamičani odradili taj dio za pobjedu ranije spomenutim rezultatom.

Dino Palčić postigao je najviše 21 koš uz 8 skokova, 14 je dodao Perić a 13 Jurjević.