Košarka, NBA doigravanje

Boston slavio protiv Indiane uz skromnu partiju Bogdanovića

AP Images

U prvoj utakmici prvog kruga doigravanja Istočne konferencije američke profesionalne košarkaške NBA lige Boston Celticsi su na svom parketu svladali Indiana Pacerse sa 84-74.

Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović je za goste odigrao 34 minute i postigao 12 koševa (šut za dva 4-8, trica 0-3, slobodna bacanja 4-4) uz dva skoka, dvije osvojene lopte i jednu asistenciju.

Pacersi su nakon prvog poluvremena vodili sa 45-38, a tijekom druge četvrtine imali su i 11 pogodaka prednosti, ali su u trećoj četvrtini postigli tek osam poena dok su Celticsi ubacili 26 i tako preokrenuli rezultat. Prednost domaćih rasla je do plus 20 (79-59) 5:21 minuta prije kraja pa su Pacersi u samoj završnici tek ublažili poraz.

Po 20 koševa za Boston postigli su Kyrie Irving i Marcus Morris, dok je Cory Joseph sa 14 ubačaja bio prvi strijelac Indiane.

Druga utakmica igrat će se također u Bostonu u noći sa srijede na četvrtak, a u drugi krug plasirat će se momčad koja prva ostvari četiri pobjede.