Košarka

MZT protutnjao Krešinim domom, Zadar na rubu ispadanja iz ABA lige

Zadar/ Zvonko Kucelin

Košarkaši Zadra poraženi su danas u Krešinom domu pred oko 2 tisuće najvjernijih navijača u prvoj utakmici doigravanja za ostanak u ABA ligi od momčadi MZT Skoplje Aerodrom rezultatom 83-89 i vrlo su blizu ispadanja u ABA 2 ligu.

A počelo je dobro za Zadrane, tricom Luke Božića. No da se gosti nisu došli predati pokazali su u minutama koje su slijedile. Serijom 10-0 odlaze na 10-3 i više se do konca utakmice nisu osvrtali na jalove pokušaja košarkaša Zadra da uđu u utakmicu.

Početkom 7. minute već su imali +10, 7-17, da bi u 9. tricom Medforda otišli na nestvarnih +15, 13-28.  Četvrtina je završila rezultatom 18-30 i navijači Zadra još su se nadali da bi se mogao dogoditi preokret. Ali uzalud.

U drugoj četvrtini momčad trenera Kocova Zadranima je u 12. minuti dopustila približavanje na -8, 22-30, ali to je bilo sve. Woodard, Bojić i Ivanov serijom 10-0 vrlo brzo bježe na 22-40, a u 17. minuti već su na +24, 29-53. Do konca prvog dijela Zadrani su uspjeli smanjiti na -21 te se na odmor otišlo rezultatom 36-57 i tu je već i najvećim optimistima sve bilo jasno. Ovakav Zadar danas nema šanse dobiti ovu utakmicu.

Do konca MZT je znalački održavao prednost, popustili su tek pred sam kraj kada se Zadar približio na -7, 76-83, a bilo je 3:20 do kraja i nekakva tanašna nada se probudila. Međutim, gosti su se pribrali i održali važnu pobjedu. Završilo je rezultatom 83-89 i sada makedonskoj momčadi treba još jedna pobjeda za povratak u ABA ligu.

Protiv ovakvog Zadra to ne bi trebao biti problem, ukoliko Nazor i njegov stručni stožer ne pronađu nekakvu spasonosnu formulu i uzvrate MZT-u Skopju te ponovo vrate seriju u Krešin dom. Druga utakmica igra se 23. travnja u Skopju.

Kod Zadra jedini je 100 posto u utakmici bio Luka Božić koji je s 19 poena, 10 skokova i 8 sasistencija bio na rubu triple-doublea. Little je zabio 18, a Vuković 12. Ostali loši ili katastrofalno loši.

Ivrsne goste predvodio je Bojić s 24 poena i 9 skokova, Woodard je dodao 22 uz 7 skokova te po 3 asistencije i ukradene lopte. Ive Ivanov odigrao je dojmljivu partiju s 19 poena a 13 je dodao Medford.