Košarka, F4 Eurolige

Simonov Efes razbio Fenerbahce za finale Eurolige

Euroleague

Košarkaši Anadolu Efesa izborili su plasman u finale završnog turnira Eurolige koji se održava u Vitorija-Gasteizu nakon što su u polufinalu pobijedili Fenerbahče sa 92-73.

Efes je u okršaju turskih klubova ostvario uvjerljivu pobjedu sa čak 19 koševa razlike izborivši svoje prvo finale nakon što je do sada dva puta bio treći (2000, 2001).

Fener se dobro držao u prvoj četvrtini koju je dobio 20-19, no Efes je u nastavku dominirao. Momčad Ergina Atamana je do poluvremena okrenula rezultat u svoju korist (45-40), na koncu treće dionice je imala + 11 (68-57), a s odličnom igrom nastavila je i u posljednjoj četvrtini za konačnih 92-73.

Efes su do pobjede predvodili sjajni Shane Larkin sa 30 koševa, sedam skokova i sedam asistencija, te Vasilije Micić sa 25 koševa i pet skokova. Jedini hrvatski predstavnik na Final Fouru Kruno Simon je za Efes igrao 11 minuta bez ubačaja i uz jedan skok.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili su Jan Vesely sa 14, Erick Green sa 13 i Nikola Kalinić sa 12 koševa.

U drugom polufinalu sastaju se branitelj naslova Real Madrid i CSKA Moskva.

Finale i susret za treće mjesto su na rasporedu u nedjelju.