Sport

čestitamo!

Maksim Vrkić u Rijeci isplivao dvije medalje za Jaderu

Maksim Vrkić u Rijeci isplivao dvije medalje za Jaderu

18. svibnja u Rijeci na 50 m bazenu održao se 7. Plivački miting „Rijeka '08“. Na ovom jednodnevnom natjecanju u konkurenciji plivača iz desetak klubova BiH, Slovenije i Hrvatske pod vodstvom trenera Marijana Čuline, prof. boje PK Jadera branila su 23 člana, a najbolje rezultate ostvario je Maksim Vrkić (09) koji je unatoč povredi doplivao do dvije medalje.

Jadera je kao klub prvi put nastupila na ovom natjecanju, a ujedno je i većina mladih plivača po prvi puta nastupila u 50 m bazenu pa je zadovoljstvo njihovim nastupima opravdano. 

Natjecanje je održano u dva dijela, a natjecatelji su bili podijeljeni u četiri kategorije: A: Ž 2006/2007 & M 2005/2006, B: Ž 2008  & M 2007, C: Ž 2009  & M 2008, D: Ž 2010 god. i mlađe & M 2009 god. i mlađi. Mlađi natjecatelju C i D kategorije nastupili su u 50 m disciplinama dok su natjecatelji A i B kategorije plivali 100 m discipline te 200 m mješovito, a svi zajedno su nastupili u štafetnim disciplinama.

Najbolje rezultate ponovo je ostvario briljantni Maksim Vrkić (09) koji je unatoč povredi u međunarodnoj konkurenciji doplivao do dvije medalje. Za prvu medalju izborio se u jutarnjem dijelu programa gdje je do srebra u konkurenciji od 103 plivača svoje kategorije doplivao u disciplini 50 m leđno s vremenom 39.62, dok je u disciplini 50 m slobodno s vremenom 33.85 zauzeo treće mjesto u konkurenciji od 105 plivača te na postolju preuzeo zasluženu brončanu medalju. Ostale discipline je završio plasmanima među 10 najboljih, tako je u disciplini 50 m leptir (40.54) zauzeo 7. mjesto, a u disciplini 50 m prsno (49.74) se plasirao na 9. mjesto.

ODLIČNE REZULTATE U INDIVIDUALNIM DISCIPLINAMA I PLASMAN MEĐU PRVIH 10 OSTVARILI SU I:

Ema Krstić (06): 100 m leptir (1:16.59) – 5. mjesto; 100 m slobodno (1:08.08) – 8. mjesto; 100 m leđno (1:17.61) i 200 m mješovito (2:52.59) – 10. mjesto

Roko Grgić (06): 100 m slobodno (1:03.29) – 6. mjesto; 100 m leptir (1:12.67) i  100 m prsno (1:22.44) – 9. mjesto

Andrija Kačanić (07): 100 m leptir (1:38.68) – 6.mjesto;  100 m prsno (1:39.84) – 9. mjesto

Mirta Zubčić (08): 100 m leptir (1:41.14) i  100 m prsno (1:40.36) – 8. mjesto

Ivano Kuman (08): 50 m prsno (46.33) – 6. mjesto

Mate Molnar (08): 50 m prsno (47.08) – 8. mjesto

Lovre Jerak (05): 100 m slobodno (1:04.48) – 8. mjesto

Danica Sorić (08): 100 m prsno (1:41.53) – 9. mjesto

Muška štafeta u sastavu Roko Zubčić (05), Stipe Kasun (06), Lovre Jerak (05), Roko Grgić (05) doplivala je do 4. mjesta u disciplini 4x50 m mješovito (2:16.90), dok su 5. mjesto zauzeli u disciplini 4x50 m slobodno (2:02.62), u istoj disciplini istu poziciju je zauzela i ženska štafeta u sastavu: Ema Krstić (06), Rita Herceg (07), Karla Mužanović (06), Aneta Zurak (06) s vremenom 2:11.65, dok se druga ženska štafeta u sastavu: Dora Babić (08), Danica Sorić (08), Mirta Zubčić (08), Mareta Štrbac (08) u obje discipline plasirala na 9. mjesto.

Na natjecanju su nastupili: Dora Babić, Lovre Bičić, Luka Čulina, Roko Grgić, Rita Herceg, Barbara Jerak, Lovre Jerak, Andrija Kačanić, Stipe Kasun, Toni Korda, Ema Krstić, Ivano Kuman, Mate Molnar, Karla Mužanović, Roko Peraić, Danica Sorić, Mareta Štrbac, Jere Vlatković, Maksim Vrkić, Šimun Zdrilić, Mirta Zubčić, Roko Zubčić, Aneta Zurak

Reci što misliš!