Košarka

Osmi uzastopni naslov prvaka Belgije za Oostende trenera Darija Gjergje

Dario Gjergja u svoju je bilježnicu uspjeha upisao još jedno sjajno postignuće. Naime, 44-godišnji zadarski košarkaški stručnjak i osmu je godinu zaredom sa svojim Oostendeom osvojio naslov prvaka belgijske Euromillions košarkaške lige.

Gjergja je tako potpisao 18. od ukupno 20 trofeja koliko ih je Oostende u svojoj klupskoj povijesti osvojio.

U finalnoj seriji Oostende je s 3-1 pobijedio Telenet Giants Antwerp i na taj način uzvratio ekipi iz Antwerpena na porazu u finalu Kupa.

Prije osmog uzastopnog naslova državnih prvaka Gjergja je sa Oostendeom u dosadašnjih sedam sezona osvojio nevjerojatnih 17 trofeja od čega sedam naslova prvaka, šest pobjednika nacionalnog Kupa, dok je četiri puta podigao pehar nakijenjen osvajaču Superkupa.

Dario Gjergja u ožujku ove godine u izboru gradskih vlasti proglašen osobom godine u gradu Oostende.