#zadarskadica

Duje Brala najbolji pojedinac u porazu od Italije

FIBA

U drugoj utakmici Europskog prvenstva Hrvatska je upisala poraz od Italije s 50:69 (6-20, 12-14, 16-18, 16-17).

Nakon fantastičnog otvaranja prvenstva i pobjede protiv Rusije, U16 reprezentacija je u drugoj utakmici Europskog prvenstva upisala poraz od domaćina s 50:69.

Italija je do pobjede došla zahvaljujući sporijem startu naše reprezentacije i utakmicu riješila u prvoj četvrtini. Naši su kadeti u prvih 10 minuta igre upisali tek 6 poena, a iako su posljednje tri četvrtine s Italijom igrali izjednačeno, nije bilo dovoljno snage za prevagu.

Najbolji u hrvatskom dresu bio je Duje Brala s 12 koševa, 6 skokova i 3 asistencije za 34 minute provedene na parketu (najviše u redovima Hrvatske). Jednak broj koševa postigao je i Juraj Pleadin.

Talijanskom rezultatu je najviše pridonio Matteo Spagnolo s 19 poena, 4 skoka i 3 osvojene lopte.

Danas u 16:30 Hrvatska s Njemačkom igra posljednju utakmicu u grupnoj fazi Europskog prvenstva. Njemačka je jučer upisala poraz od Rusije od 65:70 i sigurno će, kao i Hrvatska, biti visokomotivirana za osiguranje što boljeg plasmana u skupini kako bi se izbjegao najjači protivnik iz skupine s kojom se križamo – Španjolska.

Današnju utakmicu moći ćete pratiti uživo na FIBA YouTube kanalu.