nogomet, engleski championship

Sluga branio u prvoj pobjedi Lutona, Bilić isključen u remiju WBA

WBA

Hrvatski reprezentativni vratar Simon Sluga branio je čitavu utakmicu za Luton Town koji je kao gost s 3-1 (3-0) svladao Barnsley u susretu 6. kola engleske druge nogometne lige, dok je bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić isključen u završnici dvoboja njegova West Bromwich Albiona koji je na gostovanju kod Derby Countyja odigrao 1-1 (0-1).

Luton je pitanje pobjednika u Barnsleyu riješio u prvom poluvremenu golovima Butterfielda (2), Collinsa (5) i Cornicka (31), da bi strijelac jedinog gola za domaće bio Wilks (72).

Prvom pobjedom u sezoni Luton je skočio na 19. mjesto ljestvice s četiri boda, koliko ima i 22. Barnsley.

U Derbyju je domaćin poveo iz kaznenog udarca preko Waghorna (6-11m), ali isti igrač nije iskoristio drugi 11-erac u završnici prvog poluvremena. Kazna je  stigla pred kraj dvoboja kada je Zohore (84-11m) također s bijele točke poravnao na 1-1.

Bilić je u 88. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton zbog protesta jer nije dosuđen udarac iz kuta za njegovu momčad.

Filip Krovinović odigrao je svih 90 minuta za WBA koji je osmi s devet bodova, dok je Derby 16. sa šest bodova.

Na vrhu je Leeds United s 13 bodova, dva manje ima drugi Charlton Athletic.