Košarka,

Sonik Puntamika slavila u gostima kod Hermes Analitike

KK Sonik Puntamika

Do prve pobjede u debitantskoj sezoni u HT Premijer ligi stigli su košarkaši Sonik Puntamike.

Puntamičani su u susretu 3. kola slavili na gostovanju kod Hermes Analitice rezultatom 77:88.

Nakon pola prve četvrtine Sonik Puntamika je imala prednost 7:12. Na isteku prvih deset minuta rezultat je bio izjednačen 22:22.

Sredinom druge dionice i dalje je bilo izjednačeno 34:34 a na poluvremenu je Sonik imao minimalno vodstvo 44:45.

Koš na koš igralo se i u sljedećem periodu te je na ulasku u odlučujuću četvrtinu sastav Šime Kraljevića bio u prednosti od tri razlike (62:65).

Četiri minute ostale su do kraja, Puntamičani su tricom Špralje poveli 68:78.  Tu su susret i prelomili u svoju korist te su upisali dragocjena dva boda i prvu pobjedu u ovom natjecanju.

Izvrstan je bio Juraj Segarić sa 17 koševa i 13 asistencija, Josip Jukić je dao najviše 21 koš uz 7 skokova, Dino Palčić je stao na 14 koševa, Jurjević 11, Špralja 10, Banić 8.

U sljedećem kolu Puntamičani gostuju kod Vrijednosnica Osijek.