#zadarskadica

PK Jadera: Mihovil i Josip "zaradili" čak osam odličja na regionalnom natjecanju u plivanju

PK Jadera: Mihovil i Josip

Protekli vikend u Rijeci je održano "Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske - Festival plivanja" za osobe s invaliditetom na kojem je nastupilo 100 plivača s invaliditetom iz 14 klubova iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Slovenije. U jakoj međunarodnoj konkurenciji Zadrani su osvojili vodeća mjesta u svojim disciplinama.

Natjecatelji su nastupili u otvorenoj apsolutnoj/seniorskoj te otvorenoj juniorskoj kategoriji, a umjesto medalja dodjeljivale su se diplome za prva tri natjecatelja. Pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof boje PK Jadere branila su dva člana Mihovil Ninčević (97) te Josip Gregov (00) koja su doplival ado 7 prvih i jednog drugog mjesta.

U jakoj međunarodnoj konkurenciji Zadrani su osvojili vodeća mjesta u svojim disciplinama.

Mihovil je nastupio u klasi S14 te je u apsolutnoj konkurenciji osvojio prva mjesta u sve četiri discipline: 50m leđno (35.33), 50m slobodno (30.60), 50m leptir (31.89) i 100m slobodno (1:08.82).

Josip je nastupio u klasi S7 te je doplivao do prvih mjesta u tri  discipline, 50m leđno (48.08), 50m slobodno (37.07) i 400m slobodno (8:03.46), dok se na drugo mjesto plasirao u disciplini 100m slobodno (1:26.86).