nogomet, liga prvaka

Dinamo izborio važan bod u Ukrajini

Goran Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Dinama odigrali su 2-2 (1-1) kod Šahtara u Harkivu u 3. kolu skupine C Lige prvaka.

Pogotke su za Dinamo zabili Dani Olmo (25) i Mislav Oršić (60-penal), dok su za Šahtar pogodili Jevhen Konopljanka (16) i Brazilac Dodo (75).

Ukrajinski prvak je poveo u 16. minuti golom Jevhena Konopljanke, a izjednačio je u 25. minuti Dani Olmo nakon asistencije Mislava Oršića. U 50. minuti Oršić je zatresao vratnicu, ali je napadač Dinama ipak pogodio iz kaznenog udarca za vodstvo Zagrepčana od 2-1 u 60. minuti nakon što je vratar Andrij Pjatov hrvačkim zahvatom srušio Marija Gavranovića u šesnaestercu domaćina. U 75. minuti nakon proigravanja Patricka igrač s klupe Dodo prevario je cijelu obranu Dinama i pogodio za izjednačenje. Dinamo je mogao do pobjede u 90. minuti, no Olmo nakon protunapada pogađa vratnicu.

Vodi City sa šest bodova, Dinamo i Šahtar imaju po četiri, a Atalanta je bez bodova.

U drugoj utakmici ove skupine u 21 sat Manchester City dočekuje Atalantu.

U sljedećem kolu 6. studenoga igraju Dinamo - Šahtar i Atalanta - Manchester City.