košarka, ht premijer liga

Jošić i Petani odveli Sonik Puntamiku do prve domaće pobjede

Košarkaši Sonik Puntamike u susretu 7. kola HT Premijer lige u dvorani u Jazinama stigli su do prve domaće pobjede u sezoni. Rezultatom 75:60 bili su bolji od Škrljeva.

Igrala se sedma minuta a gosti su vodili 9:20. Na isteku prve dionice bilo je 15:26 za Škrljevo.

Velikih +12 (17:29) imalo je Škrljevo tri minute kasnije te zatim i 22:40. Sonik je smanjio na 32:40 dok je na poluvremenu rezultat glasio 34:41 za goste.

Serijom 21:1 stigli su domaćini do 43:41 u dvadeset i četvrtoj minuti dok su Puntamičani uoči odlučujućeg perioda vodili 53:52.

Četiri minute prije kraja košem Jošića domaćin je imao prednost 65:59. Povećali su to vodstvo do konačnih +15 (75:60).

Dvojac Filip Jošić sa 17 koševa i šutom 4/5 za tri te Teo Petani s 18 koševa predvodio je Puntamičane do velike pobjede i mirnog nastavka sezone.

Tri pobjede i četiri poraza učinak su Sonika do sada, sada im slijede dva najlakša susreta, ogledi s Cibonom i Zadrom.