košarka, prva ženska liga

Košarkašice Zadra teško poražene u Dubrovniku

Košarkašice Zadra teško su poražene u gostima kod Raguse rezultatom 101:60 u dvoboju 6. kola Prve lige za žene.

Pobjeda domaćih u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje, a utakmica u dvorani Gospino polje bila je riješena već nakon prvog poluvremena kada su igračice trenera Braslava Turića imale prednost od 22 koša na svojoj strani (54:32).

Do kraja ta je prednost narasla i na konačnih plus 41 za šestu pobjedu Raguse koja je u dosadašnjem dijelu sezone i dalje bez poraza.

Težak poraz i očekivano teška utakmica za nas protiv sigurno najbolje ekipe u ligi. Mi ovu utakmicu moramo što prije ostaviti iza sebe i okrenuti se nadolazećim dvobojima koji su nam iznimno važni i koji bi nam mogli donijeti nekakvu sigurnost u nastavku sezone”, kratak je u osvrtu na utakmicu bio trener Zadra, Toni Matešić.

Dvije pobjede i četiri poraz učinak je Zadranki nakon šest kola. Priliku da malo poprave skor imat će u idućem kolu kada na Višnjiku dočekuju pretposljednju ekipu lige, riječki FSV.