nogomet, prva hnl

Dinamo očekivano slavio nad Lokomotivom

Slavko Midzor/PIXSELL

U susretu 19. kola Prve HNL vodeći Dinamo je u Maksimiru svladao Lokomotivu sa 1-0 (0-0). Strijelac: 1-0 Oršić (66).

Aktualni prvak je četiri dana nakon oproštaja od Europe ostvario novu minimalnu pobjedu u prvenstvu sretno/spretnim pogotkom Oršića sredinom drugog poluvremena. Ivo Pinto ubacio je s desne strane nakon čega je Šitumov udarac glavom Grbić uspio obraniti, ali lopta je pala točno pred Oršića koji nije imao problema zatresti nebranjenu mrežu. Oršić je u igru ušao samo sedam minuta ranije.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 44 boda, 10 više od druge Rijeke, a 12 više od trećeg Hajduka. Lokomotiva je ostala šesta sa 28 bodova, jednim manje od pete Gorice, a dva manje od četvrtog Osijeka.