Košarka, HT Premijer liga

Košarkaši Zadra slavili protiv Šibenika na Beldekinu

Košarkaši Zadra upisali su 20. uzastopnu pobjedu i nove bodove u 23. kolu HT Premijer lige pobjedom nad Šibenikom s uvjerljivih 72-92 iako su domaći momci sve do pred sam kraj pružili snažan otpor favoriziranim gostima.

Na prepunom Baldekinu odigran je dalmatinski derbi koji je započeo u sjeni divljanja i masovne tuče huligana na ulicama Šibenika, a koje je završilo s osam ozljeđenih i 13 privedenih navijača te velikom sramotom.

Mladi Šibenčani koji su danas igrali bez ponajboljeg igrača, ozljeđenog Domagoja Bašića, cijelu su utakmicu pružali snažan otpor kvalitetnijoj momčadi Zadra. Pred sam kraj prve dionice imali su 15-15, ali onda su Zadrani koševima danas fenomenalnog Ivanova i Kraljevića otišli na mali odmor s 15-20.

U drugoj četvrtini Zadrani su pomalo dizali prednost i nakon 14. minuta imali 20-29, te su desetak razlike održavali do poluvremena koje je završilo s 12 razlike, 32-44.

Slična je situacija bila i u trećoj četvrtini gdje su Zadrani vukli, a Šibenčani se stalno vraćalii tako se u 28. minuti približili na minimalnih 53-57. No ponovo se ukazuje nepogrešivi Ivanov, a zabijaju i Brzoja i Krajina i u posljednih 10 minuta ulazi se rezultatom 57-66.

Šibenčani se drže u utakmici do 32. minute i 61-66, kada Zadrani ubacuju u brzinu više i lako privode utakmicu kraju, na koncu s uvjerljivih 72-92.

Zadrane je do pobjede predvodio fenomenalni Ive Ivanov s 31 poenom (šut za dva 11/11!), 6 skokova i 3 asistencije, 17 uz 5 skokova je dodao Steven Gray, jakov Vladović je zabio 12 uz 5 skokova, a Luka Božić 10 uz 8 skokova.

Kod Šibenčana najbolji mladi Pavao Pavić s 20 i Krešimir Radovčić s 15 poena.